/ HYDRAULICZNE WIERTARKI GÓRNICZE

ZASTOSOWANIE:

Hydrauliczne wiertarki górnicze typu WH i H-WH przeznaczone są do ręcznego wiercenia otworów w węglu i skałach o średniej twardości oraz w betonie, asfalcie i wielu innych materiałach. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w górnictwie i branży budowlanej. Wiertarki są urządzeniami łatwym w obsłudze, o trwałej i ergonomicznej konstrukcji. Znakomicie sprawdzają się w trudnych warunkach pracy w podziemnych wyrobiskach węgla kamiennego. Wiertarki napędzane są specjalistycznymi, planetarnymi silnikami hydraulicznymi produkcji firmy ZHS Hydromech S.A. Ten rodzaj silnika jako jedyny przystosowany jest do zasilania zarówno emulsją olejowo-wodną HFA jak i olejem hydraulicznym. Wiertarki mogą być zasilane bezpośrednio z górniczych instalacji obudów zmechanizowanych, z instalacji hydraulicznych maszyn wydobywczych jak i z niezależnych agregatów hydraulicznych.

Wiertarki typu WH i H-WH mogą być stosowane w podziemnych zakładach górniczych i innych obiektach o stopniu zagrożenia wybuchem „a”, „b”, „c”, oraz A i B stopnia zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

 

ZALETY:

  • Skuteczne wiercenie w skałach węglowych, betonie, asfalcie i wielu innych materiałach.
  • Modele H-WH1 i H-WH1U wyposażone w bezpieczny włącznik typ „Hydromech” – więcej informacji nt. tego rozwiązania w zakładce “Aktualności”
  • Specjalna konstrukcja naszych silnika zapewnia możliwość zasilania wiertarki zarówno emulsją olejowo-wodną HFA jak i olejem hydraulicznym (wyróżnik rynkowy naszych produktów).
  • Wiercenie zarówno w pozycji poziomej i pionowej.
  • Możliwość wyposażenia w złącza hydrauliczne typu STECKO, WALTERSCHEID, PARKER, lub inne.
  • Możliwość zasilania z instalacji hydraulicznej maszyn wydobywczych i budowlanych za pomoc standardowych złączy hydraulicznych.
  • Możliwość dopasowania uchwytów narzędziowych wiertarki do wymaganych typów wierteł.

 

PDF do pobrania: WIERTARKI WH-50_H-WH1_H-WH1U_PL 2013