/ Hydromech w programach na nowe okręty dla MW RP

W ramach realizacji programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Marynarka Wojenna RP zabiega o pozyskanie nowoczesnych jednostek nawodnych i podwodnych. W tym zakresie planowana jest realizacja programu ORKA, dotyczącego okrętów podwodnych, oraz programu MIECZNIK/CZAPLA na okręty nawodne.

ZHS Hydromech, jako firma wyspecjalizowana, z bardzo dużym doświadczeniem w hydraulice okrętowej, jest poważnym partnerem w realizacji projektów „polonizacji” jednostek oferowanych przez zagranicznych kontrahentów.

W dniu 29 czerwca 2017 roku w Warszawie w Hotelu Novotel Airport odbył się Dzień Przemysłu ThyssenKrupp Marine Systems, uznanego na świecie producenta okrętów podwodnych i nawodnych. Przedsięwzięcie to adresowane było do polskich zakładów przemysłowych zainteresowanych współpracą przy realizacji projektów związanych z budową okrętów podwodnych ORKA oraz okrętów nawodnych MIECZNIK/CZAPLA. Celem Dnia Przemysłu ThyssenKrupp Marine Systems w Polsce było nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy, a ThyssenKrupp Marine Systems oraz jej partnerami i przedstawicielami zaproszonych firm z Polski, wśród których okrętowe systemy hydrauliki siłowej reprezentował przedstawiciel firmy HYDROMECH. Spotkanie ukierunkowane było na zdefiniowanie polonizacji produkcji oraz możliwości transferu technologii do polskich zakładów przemysłowych, co w efekcie ma pozwolić na ich włączenie w łańcuch dostaw ThyssenKrupp Marine Systems. Ponadto poruszane były tematy związane z serwisowaniem nowo wybudowanych okrętów w oparciu o polski potencjał produkcyjno-remontowy. W przedsięwzięciu wzięli również udział przedstawiciele niemieckich firm zbrojeniowych, współpracujących przy budowie nowoczesnych jednostek nawodnych i podwodnych. Swoją ofertę współpracy prezentowali poszczególni przedstawiciele firm. Spotkanie stało się początkiem owocnej współpracy, ukierunkowanej na polonizację produkcji nowoczesnych okrętów, wspartej transferem zaawansowanych technologii, wynikającym z uczestnictwa w realizacji projektów budowy okrętów na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej RP.