/ Podniesienie bandery na ORP KORMORAN

W dniu 28 listopada 2017r. w Gdyni, odbyła się uroczystość pierwszego podniesienia bandery na najnowszy okręcie zbudowany dla Marynarki Wojennej RP, niszczycielu min ORP „Kormoran”.

Jesteśmy dumni z faktu, że ZHS Hydromech S.A. ma swój wkład w powstanie tego nowoczesnego okrętu wojennego. W naszym zakładzie powstał Zespół Mechaniczno-Hydrauliczny Stacji Hydrolokacyjnej SHL-101/TM. Zespół stanowi napęd podkadłubowej stacji hydrolokacyjnej przeznaczonej do detekcji i klasyfikacji min dennych i kotwicznych.

Życzymy Dowódcy i Załodze okrętu ORP „Kormoran” bezpiecznej służby.

Okręt ORP „Kormoran” jest jednostką prototypową. Praca przy tego typu projekcie daje ogromną satysfakcję, ale jednocześnie wymaga wysokiej wiedzy i umiejętności radzenia sobie z szybkim i trafnym rozwiązywaniem napotykanych trudności technicznych. Załoga firmy Hydromech znakomicie poradziła sobie z tym projektem. W Lublewie została zainstalowana, dedykowana dla ZMH SHL stacja prób, na której zostały przeprowadzone próby sprawdzające urządzenie jeszcze przed jego montażem na okręcie. Odbioru urządzenia dokonali specjaliści z Regionalnego Przedstawicielstwa Wojskowego.