/ Hydrauliczne Wiertartki Górnicze

HYDRAULICZNE WIERTARKI GÓRNICZE typ W50, H-WH1, H-WH1U

Narzędzia wyróżnione w konkursie GÓRNICZY SUKCES ROKU oraz w konkursie INNOWACJA ROKU

ZASTOSOWANIE

Hydrauliczne wiertarki górnicze typu WH i H-WH1 przeznaczone są do ręcznego wiercenia otworów w węglu i skałach o średniej twardości oraz w betonie, asfalcie i wielu innych materiałach. Z powodzeniem znajdują zastosowanie w górnictwie i branży budowlanej. Wiertarki są urządzeniami łatwym w obsłudze, o trwałej i ergonomicznej konstrukcji. Znakomicie sprawdzają się w trudnych warunkach pracy w podziemnych wyrobiskach węgla kamiennego. Wiertarki napędzane są specjalistycznymi, planetarnymi silnikami hydraulicznymi produkcji firmy ZHS Hydromech S.A. Ten rodzaj silnika jako jedyny przystosowany jest do zasilania zarówno emulsją olejowo-wodną HFA jak i olejem hydraulicznym. Wiertarki mogą być zasilane bezpośrednio z górniczych instalacji obudów zmechanizowanych, z instalacji hydraulicznych maszyn wydobywczych jak i z niezależnych agregatów hydraulicznych.

Wiertarki typu WH i H-WH1 mogą być stosowane w podziemnych zakładach górniczych i innych obiektach o stopniu zagrożenia wybuchem „a”, „b”, „c”, oraz A i B stopnia zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

GALERIA

ZALETY

  • Skuteczne wiercenie w skałach węglowych, betonie, asfalcie i wielu innych materiałach.
  • Modele H-WH1 i H-WH1U wyposażone w bezpieczny włącznik typ „Hydromech”
  • Specjalna konstrukcja naszych silnika zapewnia możliwość zasilania wiertarki zarówno emulsją olejowo-wodną HFA jak i olejem hydraulicznym (wyróżnik rynkowy naszych produktów).
  • Wiercenie zarówno w pozycji poziomej i pionowej.
  • Możliwość wyposażenia w złącza hydrauliczne typu STECKO, WALTERSCHEID, PARKER, lub inne.
  • Możliwość zasilania z instalacji hydraulicznej maszyn wydobywczych i budowlanych za pomoc standardowych złączy hydraulicznych.
  • Możliwość dopasowania uchwytów narzędziowych wiertarki do wymaganych typów wierteł.

BEZPIECZNY WŁĄCZNIK typ „HYDROMECH”

Budowa i zalety włącznika typ „Hydromech”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku górniczego i potrzebie podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy operatorów narzędzi małej mechanizacji, opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie włącznika wiertarki górniczej. Innowacyjność proponowanego rozwiązania polega na wykorzystaniu naturalnego kierunku rozkładu sił. Dostępne na rynku rozwiązania wymagają, aby uruchomić wiertarkę, odciągnięcia cięgna włącznika w kierunku prostopadłym do kierunku wiercenia. Nasze rozwiązanie umożliwia uruchomienie wiertarki poprzez naciśnięcie dźwigni włącznika w kierunku zgodnym z kierunkiem wiercenia. Ponadto, co bardzo istotne, wyzwolenie włącznika następuje poprzez naciśnięcie dźwigni wewnętrzną stroną dłoni operatora. Ten, zgodny z naturalnym, kierunek działania sił niweluje efekt zmęczenia – przykurczu palców dłoni, jak ma to miejsce w rozwiązaniach tradycyjnych. Co bardzo istotne, w momencie zakleszczenia wiertła w wierconym otworze, sposób trzymania wiertarki umożliwia naturalne wyślizgniecie się włącznika spod dłoni operatora i natychmiastowe zatrzymanie pracy silnika wiertarki. Ponadto sposób trzymania wiertarki niweluje skutek odruchowego zaciśnięcia dłoni na uchwycie obracającego się korpusu wiertarki oraz niweluje możliwość pochwycenia rękawicy.

Proponowane rozwiązanie włącznika wiertarki oprócz istotnych aspektów podniesienia bezpieczeństwa pracy oraz obniżenia uciążliwości obsługi, ma również wymiar techniczny. Rozwiązanie to pozwala na równomierny rozkład nacisków prawej i lewej dłoni operatora na kierownicę wiertarki. Eliminuje to nierównomierne obciążenie wiertła, co wpływa na prawidłową pracę wiertarki i wydłuża żywotność narzędzia.

Rozwiązanie techniczne włącznika typ „Hydromech” jest chronione patentem P.402847.

Wiertarka hydrauliczna z wbudowanym włącznikiem typ „Hydromech” została wyróżniona poniższymi nagrodami:

  • Najwyższa Jakość Produktu – QUALITY INTERNATIONAL
  • INNOWACJA ROKU
  • GÓRNICZY SUKCES ROKU

 

PDF do pobrania

WIERTARKI Górnicze – informacja techniczna

Bezpieczny włącznik wiertarki górniczej typ „Hydromech”

Facebook

facebook_mały_

Facebook – Hydromech – Mała Mechanizacja