/ Wizyta z Ministerstwa Obrony Narodowej

11 maja 2021r. firmę naszą odwiedziła delegacja z Ministerstwa Obrony Narodowej pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w MON, Pana Marcina Ociepy. 

Celem spotkania była prezentacja Spółki oraz naszych możliwości projektowych i produkcyjnych w kontekście wykorzystania potencjału krajowego sektora prywatnego do realizacji projektów z Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Szczególną uwagę Pana Ministra kierowaliśmy na obszar naszych unikatowych kompetencji w zakresie projektowania i budowy mobilnych masztów antenowych potrzebnych do realizacji programów obrony przeciwrakietowej Wisła i Narew. Jako jedyna firma w kraju posiadamy referencje wdrożeniowe na tego typu urządzenia, dla których jedyną konkurencją są zakupy gotowych rozwiązań zagranicznych. Liczymy na zainteresowanie Ministerstwa rozwojem tej kompetencji w kraju, w oparciu o współpracę naszej Spółki z zakładami Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Delegacji MON towarzyszyła poseł na Sejm RP, Pani Magdalena Sroka. Delegacja zwiedziła nasz zakład w Lublewie Gdańskim, gdzie mogła zapoznać się m.in. z zaawansowaniem realizacji naszych prac przy projekcie okrętów minowych Kormoran oraz projekcie masztu radaru Sajna.

TVP Info zrealizowało konferencję prasową, w trakcie której Pan Minister oraz Pani Poseł wypowiadali się na temat korzyści płynących ze współpracy polskiej nauki i przemysł, z której skorzysta Wojsko Polskie oraz buduje się suwerenność na poziomie gospodarczym.

 

Gospodarka Morska – film i artykuł na temat wizyty delegacji MON