/ Zawory grzybkowe

Zawory grzybowe DEFINOX DCX_PLHydromech S.A. produkuje nie tylko wielkie maszyny, w których stosuje się napędy hydrauliki siłowej, urządzenia małej mechanizacji w górnictwie, mobilne maszty antenowe, repery geodezyjne czy wiertnice do odwiertów w gazociągach. To także wiele mniejszych produktów, takich jak np. zawory grzybkowe. Zawory grzybkowe to zawory regulacyjne, stosowane w automatyzacji procesów technologicznych.

Zawory grzybkowe to jeden z rodzajów zaworów napędzanych liniowo. W ich skład wchodzą zawory jednogrzybne, zawory dwugrzybne oraz zawory szklankowe. Dla zaworów grzybkowych oferowanych przez firmę Hydromech S.A. charakterystyczne są następujące parametry: zakres wymiarowy od DN25 do DN150; dostępność wg typoszeregu DIN, SMS, US; korpus wykonany z jednolitego pręta w gatunku 316L; konstrukcja w pełni higieniczna oraz posiadanie atesty PZH, 3A i EHEDG.

Idealnie dopasowanie właściwego zaworu to gwarancja bezpieczeństwa i szczelności, a, co za tym idzie, bezawaryjnego przebiegu wszelkich procesów technologicznych.